ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מערכת ספרינקלרים | מערכת מתזים – תכנון, התקנה ושירות

  מתכננים ומתקינים בטוח עם ר.צ. כיבוי אש בע"מ

  ר.צ. כיבוי אש  בע"מ הינה אחד החברות המוכרות והמובילות בתחום כיבוי אש – תכנון, התקנה ותחזוקה.

  חברתנו מתמחה בתכנון וביצוע של מערכות כיבוי אש, לרבות מערכות ספרינקלרים רטובות ויבשות, מערכות הצפה, מערכות כיבוי אש בקצף, מסכי מים, תותחי מים/קצף, חדרי משאבות, מאגרי מים, עמדות כיבוי אש, הידרנטים ועוד…

  התקנת מערכות ספרינקלרים:

  מערכת ספרינקלרים – היא המערכת הטובה ביותר שקיימת היום לצורך כיבוי שריפות בשטח בנוי בכלל ובמבנים רחבי ידיים בפרט. למעשה, מבני ציבור ומבנים עסקיים נדרשים כיום לבצע התקנת מערכת ספרינקלרים כחלק מתהליך הרישוי של הפעילות במבנה. יחד עם זאת, עצם ההתקנה של המערכת אינה מונעת אש ואינה מגינה מפני אש. מה שמגן מפני האש בשעת חירום הוא התפקוד המלא והתקין של המערכת וזה כבר תלוי מאוד ברמה המקצועית בה הותקנה המערכת ולא פחות מכך, גם בתחזוקת המערכת באופן שוטף.

  התקנת ספרינקלרים – הייתכן מקום לספק ביעילותה?

  ובכן, כאשר אתם מזמינים שירות התקנת מערכות ספרינקלרים, אתם יוצאים מתוך הנחה שמי שמציע את השירות גם יודע לבצע אותו, ובמרבית המקרים אתם גם צודקים. כל הנושא של בטיחות אש הוא נושא מאוד מפוקח בישראל ומצוי באחריותה של רשות הכיבוי וההצלה. כחלק מתהליך הרישוי של מבנים, בוחנת הרשות את האישורים של הגורם המתקין, שגם הוא חייב להיות מוכר על ידי הרשות כגורם שמוסמך בביצוע התקנה של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים. יחד עם זאת, כמו בכל תחום וכל ענף כלכלי, גם בתחום זה יש מקצועי ויש מקצועי, אלא שבתחום הספציפי של בטיחות אש, כשההתקנה מבוצעת בצורה לא מקצועית דיה, יכולות להיות לכך השלכות חריפות. מהסיבה הזאת, לא כדאי להסתפק בעצם העובדה שהגורם המתקין הוא גורם מורשה, וחשוב לוודא שמדובר גם בגורם מקצועי, בעל ניסיון ובעל מוניטין בתחום.

  מה יכול להשתבש בתהליך של התקנת ספרינקלרים?

  מערכות ספרינקלרים הן מערכות פשוטות למדי מבחינה מבנית, אבל מורכבות מבחינה תפעולית. המערכת דורשת לחץ מים גבוה מאוד על מנת לספק את זרם המים הנדרש בכל מתזי המערכת בו זמנית. לשם כך נדרש שלב מקדים של תכנון מערכות ספרינקלרים, בו נבחן זרם המים בברז המוצא ועל פי הצורך גם נשקלת התקנה של ברז כיבוי ייעודי בלחץ מים גבוה. ההתקנה עצמה חייבת להתבצע כמובן על סמך תכנון שמעניק כיסוי מלא של המערכת לכל חלקי המבנה ותוך הקפדה על כל הכללים הטכניים שמיועדים להבטיח את התפקוד המלא של כל חלקי המערכת בזמן אמת.

  בנוסף לכך, בתהליך התקנת מערכת ספרינקלרים מבוצע גם החיבור של המערכת למערכת גילוי האש, אם קיימת. התקנה מקצועית מיועדת להבטיח גילוי מהיר של האש והפעלה אוטומטית של מערכת הספרינקלרים תוך גיוס מלא של כל לחץ המים הנדרש למערכת. ליקויים פשוטים כמו איטום לקוי, התקנה לקויה של מתז או מתז לקוי, יכולים להשבית החל מנקודת כיבוי אחת במבנה וכלה באגפים שלמים בו. זאת בנוסף לעוד שלל ליקויים שיכולים להיווצר בהתקנה לא מקצועית של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים, הן בתוך המערכת עצמה והן בנקודות הממשק שלה עם מערכות חיצוניות כמו מערכת המים המרכזית, מערכת גילוי האש, מערכת האזעקה של כוחות ההצלה וכדומה. מכיוון שמערכת הספרינקלרים שלכם תימדד בסופו של דבר ברגע אחד של אמת, חשוב מאוד שהכל יתבצע סביבה בצורה מדויקת וחשוב לבצע בדיקות תקופתיות שיאשררו את תקינותה באופן רציף.

  מטרת המערכת ספרינקלרים היא למנוע התפשטות שריפה ולכבות אותה על ידי התזת מים. אספקת המים עבור מערכות כיבוי אש יכולה להיות ישירות מרשת מים העירונית או ממאגר מים פרטי שמסוגל לספק את הכמות המים הנדרשת.

  היתרון המרכזי של מערכת ספרינקלרים הוא בכך שזוהי מערכת אוטומטית הפועלת ללא מגע יד אדם.

  עובדי חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ מוסמכים ע"י מכון התקנים הישראלי.

  סוגי מערכות כיבוי אש:

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – רטובה, WET PIPE SYSTEM. מערכת הכוללת מתזים אוטומטיים המחוברים לצנרת המלאה במים תמיד. מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה. במערכת זו כל אחד מן הספרינקלרים משמש כגלאי וככבאי.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – הצפה, DELUGE SYSTEM. במערכת זו, הנחיריים משמשים להזרמת המים, אך הגילוי וההפעלה מבוצעים באמצעות מערכת אחד. מערכת מתזים פתוחים המותקנים בצנרת ריקה ממים ומחוברת דרך מגוף מיוחד למערכת אספקת המים. פתיחת מגוף על ידי מערכת גילוי אש המוצבת באותו אזור בו מוצבים מתזים. בפתיחת מגוף מים פורצים דרך כל המתזים המותקנים בצנרת.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – יבשה, DRY PIPE SYSTEM. במערכת זו, הספרינקלר משמש כגלאי וככבאי, אך הצנרת מלאה באוויר דחוס או חנקן תחת לחץ במקום המים. פתיחת מתזים על ידי החום משחררת לחץ אוויר ומאפשר ללחץ המים ממערכת האספקה לפתוח מגוף מיוחד "מגוף מערכת יבשה". מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה.

  • מערכת ספרינקלרים אוטומטית – הפעלה מוקדמת, PREACTION SYSTEM. מערכת זו דומה למערכת יבשה, אך בנוסף לגילוי ע"י הספרינקלר נדרש גילוי נוסף ממערכת גילוי אש. מתזים מותקנים בצנרת מלאה אוויר תחת לחץ המחוברת דרך מגוף מיוחד למערכת אספקת המים. פתיחת מגוף על ידי מערכת גילוי אש המוצבת באותו אזור בו מותקנים מתזים. מים יפרצו מכל מתז שייפתח על ידי החום של השריפה.

  תקנים שונים עבור תכנון, התקנה ושירות:

  • ספרינקלרים (התקנה) לפי ת"י 1596 ולפי דרישות NFPA-13.
  • ספרינקלרים (תחזוקה) לפי ת"י 1928.
  • גלגלונים לפי ת"י 2206.
  • מטפים לפי ת"י 129.
  • הידרנטים לפי ת"י 448.
  • זרנוקים לפי ת"י 365.
  • משאבות ומאגרים 20 NFPA.
  • מערכת כיבוי אש בקצף 30/11 NFPA.

  חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ מספקת מעטפת שירות מלאה מקצה לקצה, בכל הקשור לעולם מערכות כיבוי אש ספרינקלרים, גילוי עשן ותברואה, עם התמחות מיוחדת בתחום מערכות ספרינקלרים. לחברה ניסיון רב שנים בביצוע משימות התקנת מערכות ספרינקלרים במבני ציבור, מבני מסחר, משרדים ותעשייה ובמבנים פרטיים. לחברה אישורים של מכון התקנים הישראלי ונחשבת לגורם מקצועי ומורשה גם למתן אישורים לחברות ביטוח ולרשות הכיבוי וההצלה. לקבלת פרטים נוספים על שירות התקנת מערכות ספרינקלרים של חברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ ,צרו קשר עוד היום בטלפון 04-6921441

   

  השירות ניתן בכל רחבי הארץ. לייעוץ חינם חייגו – 04-6921441

  ר.צ. כיבוי אש בע"מ – טיפה מעל כולם

   כל הזכויות שמורות לחברת ר.צ. כיבוי אש בע"מ

  ליצירת קשר
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   שירותים נוספים

   מערכת ספרינקלרים

   היום בכל מבנה חדש, הן למגורים והן לעסקים, אחת הדרישות הבסיסיות לאכלוסו היא התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש. התקנה ואחזקה של מערכות אלה מהוות חלק חשוב ממתן טופס 4, אותו טופס המאשר את אכלוס המקום. מערכת ספרינקלרים היא אחת המערכות הנפוצות והיעילות לטיפול בשריפה ולכן היא מהווה חלק חשוב מכלל מערכות גילוי וכיבוי אש המותקנות בבניינים. מערכת ספרינקלרים היא מערכת צינורות המותקנת ובסופם של כל אחד מהצינורות ישנם מתזי כיבוי המפוזרים בחלל. אחד היתרונות הבולטים של מערכת ספרינקלרים הוא היותה מערכת אוטומטית המופעלת ללא צורך בהתערבות אנושית מיד כאשר ישנה התראה לשריפה. ר.צ. כיבוי אש בע"מ היא חברה מובילה בתחום התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש ובעלת ניסיון רב בתחום.

   איך פועלת מערכת ספרינקלרים?

   כאמור, מערכת ספרינקלרים מורכבת ממערכת של צינורות המותקנים על תקרת החדר לרוב, אך ניתן להוסיף צינורות המותקנים גם על הקירות או אפילו תחת רצפות צפות. מתזי הכיבוי פועלים כל אחד באופן עצמאי ללא תלות במתזים האחרים, מה שמאפשר טיפול ממוקד ויעיל באזור בו ישנו חשד לגילוי אש. רשת הצינורות מלאה כל הזמן במים על מנת לתת מענה מידי ברגע בו ישנה התראה על אש. המתזים פועלים כאשר ישנו מגע עם חום גבוה המעיד על אש גלויה או על מצב בו עלולה לפרוץ אש בכל רגע בעקבות הטמפרטורות הגבוהות. מערכת ספרינקלרים כוללת כאמור מספר ספרינקלרים המפוזרים בחדר. כל אחד מהם בנוי כדסקה מחורצת דרכה עוברים המים וכאשר ישןנה התראה על אש הדסקה מתפוצצת והמים יוצאים בשטף.

   לקבלת שטף של מים נדרשים טיפול ואחזקה שוטפים

   התקנת מערכת ספרינקלרים היא מצוינת בתור התחלה אך כמובן שאינה מספיקה לאורך זמן. כדי שהמערכת תיתן מענה גם לאחר תקופה חשוב לבצע בדיקה שנתית של תקינות המערכת וטיפולי אחזקה שוטפים. ללא כל אלה לא ניתן להבטיח שהמערכת תעבוד במלוא כוחה ותספק את המענה הטוב ביותר. בדיקה שנתית של מערכת ספרינקלרים ובכלל מערכות לגילוי וכיבוי אש בבניין היא חשובה כדי לקבל אישור מהרשות המקומית, מכבי אש או מכון התקנים. אנו בר.צ. כיבוי אש מבצעים בדיקות ואחזקה שוטפת של מערכות ספרינקלרים ונדאג שהן יהיו תמיד במצב אופטימלי.

   מערכת מתזים

   מערכות כיבוי אש נחשבות היום למערכות הכרחיות ובסיסיות בכל סוג של מבנה, בין אם הוא מיועד למגורים, משרדים, תיירות או מסחר. מערכת כיבוי וגילוי אש צריכה לכלול רכזת גילוי אש ואמצעי כיבוי שאחד החשובים בהם הוא מערכת מתזים. אם השימוש בגלגלון אש או מטפי כיבוי הוא ידני, מערכת מתזים פועלת באופן אוטומטי ומיידי כתגובה לעליית הטמפרטורות מעבר לרמה המותרת והבטוחה. כך יכולה מערכת מתזים לכבות את האש ממש בתחילתה או למנוע התלקחות. ר.צ. כיבוי אש היא חברה המתמחה בתחום, מתקינה מערכות כיבוי וגילוי אש ואף פועלת לתחזוקתן השוטפת.

   מערכת מתזים – יותר מסוג אחד

   באופן כללי, מערכת מתזים מורכבת ממערכת של צינורות עם נקודות יציאה של המתזים עצמם. ברוב סוגי המערכות, כל מתז יכול לפעול באופן אוטומטי ועצמאי ללא תלות בכלל המערכת. יש מספר סוגי מערכות מתזים שכל אחת מתאימה לתנאי סביבה שונים. מערכת מתזים המוכרת ביותר היא מערכת רטובה. הצנרת מלאה במים ואלה יוצאים בשעת הצורך. מערכת אחרת היא מערכת מתזים יבשה מחוברת אל מקור מים אך הצנרת מלאה אויר דחוס. בשעת הצורך בלבד, זורמים מים בצנרת דרך ברז מיוחד ויוצאים דרך המתזים. מערכת זו מתאימה לחדרי קירור בהם קיימת סכנת קפיאה של המים בצנרת. ישנה גם מערכת מתזים עם פעולה מקדימה המזכירה בפעולתה את המערכת היבשה וכן מערכת הצפה בה כל המתזים פועלים יחד בשעת הצורך ומיועדת לחללים גדולים או כאלה שיש בהם סיכון גבוה להתלקחות.

   מערכת מתזים – לא במקום קריאה לכוחות ההצלה

   מערכת מתזים היא כלי ראשון בחשיבותו להתמודדות עם אש. כאמור המערכת יכולה לפעול נקודתית באזור מסוים בו פרצה אש או שישנה סכנה להתלקחות. עם זאת, מערכת מתזים לא אמורה לפעול לבד אלא מיועדת למצב חירום וטיפול ראשוני בלבד. ממש כפי שטיפול ראשוני באדם שנפגע אינו בא במקום קריאה למד"א והבאתו לבית חולים, כך מערכת מתזים לא באה במקום קריאה למכבי אש ובמקביל לפעולתה יש להשתמש באמצעי כיבוי נוספים כמו גלגלון אש ומטפי כיבוי. צריכים יעוץ, הדרכה, התקנה או תחזוקה של מערכת מתזים במשרד או בבניין? אנו בר.צ. כיבוי אש כאן לשירותכם.

   בית תוכנה לקידום אתרים
   דילוג לתוכן